PORADNIK: Lampa czy tranzystor – dokonujemy porównania kilku nowoczesnych wież marki Kruger&Matz

PORADNIK: Lampa czy tranzystor – dokonujemy porównania kilku nowoczesnych wież marki Kruger&Matz

Urządzenia  lampowe od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród miłośników  dobrego dźwięku, a dzięki ponownemu rozkwitowi tej technologii coraz  więcej marek inwestuje w rozwiązania oparte na żarzących się bańkach.

Zarówno urządzenia wyposażone w lampy elektronowe, jak i tranzystory mają swoich zwolenników, jak i przeciwników, a wynika to nie tylko z  różnic w konstrukcji tych najważniejszych elementów wzmacniających  sygnał dźwiękowy, ale przede wszystkim z ich trwałości czy walorów  użytkowych. Nie od dziś wiadomo, że lampowe urządzenia, są  delikatniejsze od tranzystorowych i łatwiej jest je narazić na  uszkodzenia (zwłaszcza gdy mamy do czynienia z w pełni lampowym  wzmacniaczem). W kolejnym poradniku, postaramy się wyjaśnić naszym  czytelnikom zasadnicze różnice między kilkoma konstrukcjami wśród  produktów marki Kruger&Matz, a także przybliżyć zalety i wady  poszczególnych rozwiązań.
Czytaj więcej...
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.